poniedziałek, 21 października 2013

"Siódmy sekret szczęścia" Sharon Owens

Ponowne odkrywanie życia po utracie bliskiej osoby.

Wigilia. Ruby ubiera choinkę, pełna nadziei na przyszłość. Sielankę przerywa telefon ze szpitala. Jej mąż miał wypadek samochodowy. Żyje tylko dzięki podłączonej aparaturze. W jednej sekundzie runął cały świat Ruby. Czy istnieje jeszcze szansa na powrót do normalnego życia? Jak to zrobić? Z pomocą przychodzi Jasmine, przyjaciółka Ruby. Pomaga przetrać pierwsze, najtrudniejsze dni. Kiedy emocje powoli opadają, Ruby w ramach wykorzystania czasu wolnego, którego ma pod dostatkiem, postanawia uszyć torebki. Przychodzi również czas na podjęcie trudnych decyzji, które zmienią jej życie. Sprzedaje dom i kupuje sklep, którego magazyn przerabia na mieszkanie. Podczas przeprowadzki, Jasmine, znajduje siedem torebek uszytych przez jej przyjaciółkę. Postanawia
wystawić je na sprzedaż i umieszcza je na wystawie. Okazuje się, że nowe nabywczynie torebek zmienią życie Ruby i ukażą jej, sekrety prawdziwego szczęścia.

Książka jest typowym przykładem literatury kobiecej. Lekko przesłodzona, z pozytywnym zakończeniem.
Opowiada o próbie powrotu do normalnego życia po utracie ukochanej osoby. O traumie, załamaniu, samotności, przyjaźni i nadziei, a także otwieraniu się na nowe uczucia i drugą osobę. Przy okazji niesie przesłanie o tym, co w życiu powinno być najważniejsze.
Bohaterowie wykreowani dość realistycznie. Wszyscy mają swoje wady, jak i zalety. Niczym szczególnym się nie wyróżniają. Trochę pobieżnie potraktowane zostały postacie poboczne- nowe właścicielki torebek.
Książkę czyta się lekko i szybko. Jest ciepła, pełna pozytywnego przekazu i optymizmu. Nie nudzi, wciąga czytelnika od pierwszych stron. Dużym plusem jest fakt, że powieść napisana jest lekkim  i bardzo prostym językiem. 
Nie spodziewajcie się tylko, że to literatura wielkich lotów, bo tak nie jest. Jednak w okresie zmorzonych porządków, zabiegania i wszelkiej innej aktywności domowej, będzie idealnym czytadłem i pomysłem na chwilkę relaksu.

Polecam ją szczególnie w okresie bożonarodzeniowym.

Na PLUS:
  • fabuła
  • lekki i prosty język
  • szybko się czyta
  • pozytywne przesłanie
  • pełna ciepła i optymizmu
  • idealna jako chwilka relaksu po ciężkim i zabieganym dniu 
Na MINUS:
  • typowe czytadło
  • niektóre wątki potraktowane pobieżnie 
  • niektóre postacie niedopracowane
Siódmy sekret szczęścia, Owens Sharon, Wydawnictwo Książnica, Katowice

Cena: ok 35 kg


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz